KRS-W-OPP Działalność pożytku publicznego - załącznik do wniosku o rejestrację lub zmianę danych podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym
Opis: KRS-W-OPP Działalność pożytku publicznego - załącznik do wniosku o rejestrację lub zmianę danych podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym
Od 1 lipca 2021 wnioski do rejestru przedsiębiorców KRS trzeba składać elektronicznie za pośrednictwem systemu https://prs.ms.gov.pl/ Natomiast podmioty jak stowarzyszenia i inne organizacje społeczne oraz zawodowe, fundacje i SP ZOZ mogą składać wnioski w formie papierowej, ale również mają możliwość składania wniosków w wersji elektronicznej.
Wniosek KRS-W-OPP stanowi załącznik do wniosku o rejestrację lub zmianę danych podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Przeznaczony jest do zgłoszenia przedmiotu działalności pożytku publicznego. Wypełniający oprócz kodu PKD oraz opisu działalności musi zaznaczyć czy dana działalność będzie prowadzona odpłatnie czy nieodpłatnie. W wypadku, gdy jakiś rodzaj działalności prowadzony jest przez organizację równocześnie jako działalność odpłatna i nieodpłatna w formularzu należy wymienić ją dwukrotnie. Nie można wpisać przedmiotu działalności tylko raz zaznaczając równocześnie pola TAK i NIE.
Jeśli opis rodzajów działalności nie mieści się na dwóch stronach załącznika, wówczas należy wypełnić kolejne egzemplarze załącznika "Działalność pożytku publicznego".
Wypełniając KRS-W-OPP należy wymienić wszystkie aktualnie prowadzone działania (zgodnie ze statutem) lub planowane w najbliższej przyszłości.
Formularz ma w programie fillUp włączoną opcję automatycznego przekreślania niewypełnionych pól. Przekreślenia pustych pól będą widoczne dopiero na wydrukowanym formularzu.
Więcej informacji: Biuletyn informacji publicznej Ministerstwa Sprawiedliwości.
Podstawa prawna:
Cechy formularza:
Formularze archiwalne:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.