AKC-PA (3) (od 2012) (archiwalny) Deklaracja w sprawie przedpłaty akcyzy
Opis: AKC-PA (3) (od 2012) (archiwalny) Deklaracja w sprawie przedpłaty akcyzy
Deklarację w sprawie przedpłaty akcyzy składa się w terminie do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym wyroby akcyzowe zostaną wyprodukowane.
Miejscem składania deklaracji jest urząd celny kierowany przez naczelnika właściwego ze względu na miejsce wykonywania czynności lub wystąpienia stanu faktycznego, podlegających opodatkowaniu akcyzą; jeżeli czynności podlegające opodatkowaniu akcyzą są wykonywane lub stany faktyczne podlegające opodatkowaniu akcyzą występują na obszarze właściwości miejscowej dwóch lub więcej naczelników urzędów celnych, to osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej składają deklaracje w urzędzie celnym kierowanym przez naczelnika właściwego ze względu na adres siedziby podatnika, a osoby fizyczne – w urzędzie celnym kierowanym przez naczelnika właściwego ze względu na adres zamieszkania; jeżeli właściwym organem podatkowym jest Naczelnik Urzędu Celnego I w Warszawie, to miejscem składania jest Urząd Celny I w Warszawie.
Dla każdej grupy wyrobów akcyzowych należy złożyć oddzielną deklarację AKC-PA, wpisując w nawiasie w miejsce kropek odpowiednio literę: A, B, C, D, F, I, J lub K (przykładowo jeżeli przedpłata będzie dotyczyła produkcji piwa i zostanie uwzględniona w deklaracji AKC-4/C, w miejsce kropek należy wpisać literę C, natomiast jeżeli przedpłata będzie dotyczyła produkcji paliw silnikowych i zostanie uwzględniona w deklaracji AKC-4/D, w miejsce kropek należy wpisać literę D).
Za podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy i przez to narażenie podatku na uszczuplenie grozi odpowiedzialność przewidziana w Kodeksie karnym skarbowym.
Podstawa prawna:
- Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 grudnia 2011 r. w sprawie wzorów deklaracji podatkowych dla podatku akcyzowego, deklaracji w sprawie przedpłaty akcyzy oraz informacji o wyrobach akcyzowych w składzie podatkowym (Dz.U. 2011 nr 280 poz. 1647) - załącznik 14
Cechy formularza:
Formularze archiwalne:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.