Wersja: (6)
| Pobrań: 1798
| Obowiązuje
od: 2012-12-22
do: 2014-04-08
Opis: NIP-D (6) (archiwalny) Informacja o wspólnikach lub o spółkach tworzących podatkową grupę kapitałową
Formularz NIP-D jest załącznikiem do formularza NIP-2.
Załącznik ten zgodnie z artykułem 5 i 9 ustawy składa spółka cywilna, osobowe spółki handlowe (w tym jawna, partnerska, komandytowa i komandytowo-akcyjna) i podmioty podlegające wpisowi do rejestru przedsiębiorców na zasadach określonych dla spółek osobowych w celu zgłoszenia wszystkich wspólników, a w imieniu podatkowej grupy kapitałowej, zwanej dalej „grupą”, wskazana w umowie spółka reprezentująca grupę w celu zgłoszenia spółek tworzących grupę.
Pola jasne wypełnia składający, pola ciemne wypełnia urząd skarbowy. Formularz należy wypełnić na maszynie, komputerowo lub ręcznie, drukowanymi literami, czarnym lub niebieskim kolorem.
W poz. 1 należy podać nr NIP w przypadku aktualizacji danych, a w odniesieniu do wspólnika oraz spółki tworzącej grupę również wówczas, gdy formularz jest składany jako załącznik do zgłoszenia identyfikacyjnego.
W części A należy wypełnić dane identyfikacyjne spółki lub grupy kapitałowej. W części B należy podać dane wspólnika/spółek tworzących grupę kapitałową. W przypadku braku miejsca na dane kolejnych podmiotów, należy wypełnić następny formularz NIP-D.
W części C podpisują się osoby wskazane w części E zgłoszenia NIP-2.
W części D urząd skarbowy wpisuje swoje uwagi.
Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 13 października 1995 r. o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników (Dz.U. z 2012 r. poz.1314);
- Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 27 listopada 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów formularzy zgłoszeń identyfikacyjnych i zgłoszeń aktualizacyjnych (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 1369)
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
Format XML dla programistów: