Ppwg (pod) Polecenie przelewu / wpłata gotówkowa na rachunek organu podatkowego (podatki)
Opis: Ppwg (pod) Polecenie przelewu / wpłata gotówkowa na rachunek organu podatkowego (podatki)
Polecenie przelewu / wpłata gotówkowa na rachunek organu podatkowego jest jedną z form regulowania należności z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych, podatku VAT, podatku dochodowego od osób fizycznych, karty podatkowej, PCC, podatku od spadku i darowizn. Polega na wydaniu na poczcie lub bankowi dyspozycji przekazania określonej kwoty przez danego płatnika na wskazany przez niego rachunek bankowy organu podatkowego.
W programie fillUp można intuicyjnie i w łatwy sposób wypełnić druk polecenia przelewu / wpłaty gotówkowej na rachunek organu podatkowego przy pomocy dostępnego kreatora. Istnieje także alternatywna możliwość wypełnienia druku ręcznie, wybierając opcję aktywnego formularza.
Od 1 stycznia 2020 r. podatek PIT, VAT i CIT, płatności z tytułu odsetek za zwłokę lub kar związanych z tymi podatkami dokonać należy na indywidualnie przyporządkowany każdemu podatnikowi mikrorachunek. Podatku PIT, VAT i CIT nie należy płacić zatem na ten sam rachunek organu podatkowego, co w latach poprzednich. Z dniem 1 stycznia 2020 r. rachunki te zostają zamknięty i płatność nie zostanie zaksięgowana.
W programie oprócz wzoru polecenia przelewu/wpłaty gotówkowej na rachunek organu podatkowego, są dostępne druki polecenia przelewu/wpłaty gotówkowej w dwóch oraz czterech odcinkach, a także druk polecenia przelewu do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Zapraszamy do skorzystania z naszych kalkulatorów:
Podstawa prawna:
Cechy formularza:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.