PRumZ Porozumienie w sprawie rozwiązania umowy zlecenie
Opis: PRumZ Porozumienie w sprawie rozwiązania umowy zlecenie
Zawarcie umowy zlecenie nie powoduje, że jej rozwiązanie może nastąpić dopiero z ostatnim dniem, do którego umowa została zawarta. Dopuszczalne jest przede wszystkim skorzystać z terminów wypowiedzenia umowy. Warunkiem jest jednak, by umowa takie terminy wypowiedzenia przewidywała. W braku takich terminów umownych, wypowiedzenie dopuszczalne jest na warunkach wskazanych w kodeksie cywilnym.
Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę. Natomiast przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę. Co ważne, nie można zrzec się z góry uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów.
W przypadku, jeżeli strony nie chcą korzystać z prawa do wypowiedzenia umowy, mogą zgodną wolą dokonać rozwiązania za porozumieniem stron. W takim przypadku oświadczenie woli zleceniobiorcy i zleceniodawcy dokonują czynności prawnej, mocą której dochodzi do zakończenia ich współpracy odbywającej się na podstawie wcześniej zawartej umowy zlecenie.
Podstawa prawna:
Cechy formularza:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.