RWPP Rejestr wypadków przy pracy
Opis: RWPP Rejestr wypadków przy pracy
Pracodawca jest zobowiązany do prowadzenia rejestru wypadków przy pracy. Powinien zawierać:
- imię i nazwisko poszkodowanego,
- miejsce i datę wypadku,
- informacje dotyczące skutków wypadku dla poszkodowanego,
- datę sporządzenia protokołu powypadkowego,
- opis okoliczności wypadku,
- datę przekazania wniosku do ZUS.
Dopóki w zakładzie pracy nie wydarzył się żaden wypadek, nie ma konieczności zakładania rejestru, jednak należy mieć przygotowany druk na wypadek kontroli.
Okoliczności i przyczyny wypadku ma ustalać powołany przez pracodawcę zespół powypadkowy, w którego skład wchodzą: pracownik służby bezpieczeństwa i higieny pracy oraz inspektor pracy. Po otrzymaniu wiadomości o wypadku zespół jest zobowiązany przystąpić do ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku:
- dokonać oględzin miejsca wypadku, stanu technicznego maszyn i innych urządzeń,
- jeśli to konieczne sporządzenie szkicu lub fotografii miejsca wypadku,
- zebraniu informacji dotyczących wypadku lub świadków wypadku.
- zasięgnięciu opinii lekarzy oraz innych specjalistów, jeśli to konieczne.
Protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku powinien zostać sporządzony nie później niż w ciągu 14 dni od dnia uzyskania zawiadomienia o wypadku.
Podstawa prawna:
Cechy formularza:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.