WoWZZ-Op Wniosek o wydanie zaświadczenia o zameldowaniu lub wymeldowaniu Opole
Opis: WoWZZ-Op Wniosek o wydanie zaświadczenia o zameldowaniu lub wymeldowaniu Opole
Wymagane dokumenty:
- wniosek o wydanie zaświadczenia poza czynnościami meldunkowymi ( wzór w załączniku,
- dowód wpłaty dołączamy do wniosku,
- jeżeli wydanie zaświadczenia nie podlega opłacie skarbowej lub jest zwolnione od wniesienia tej opłaty ( zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2006 o opłacie skarbowej - tekst jednolity Dz. U. z 2012, poz. 1282) nie wymaga się dołączenia dowodu wpłaty,
- dowód osobisty
Dodatkowe informacje:
- organ gminy prowadzący zbiór meldunkowy na wniosek zainteresowanej osoby, złożony w formie pisemnej lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej, są zobowiązane wydać zaświadczenie zawierające pełny odpis przetworzonych danych danych dotyczących tej osoby.
- zaświadczenie jest przekazywane w formie odpowiadającej złożonemu wnioskowi,
- zaświadczenie może mieć formę wydruku z aktualnego programu informatycznego.
Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 14 lipca 2006r o wjeździe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pobycie oraz wyjeździe z tego terytorium obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej i członków ich rodzin ( Dz. U nr 144, poz.1043 ze zmianami )
- Ustawa z dnia 13 czerwca 2003r. o cudzoziemcach ( Dz.U. 2011r. nr 264, poz. 1573 ze zmianami)
- Ustawa z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego ( t.j. Dz. U. z 2013, poz. 267 )
- Ustawa z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej ( t.j. Dz. U. z 2012, poz. 1282 )
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 19 grudnia 2012r. w sprawie zgłaszania i przyjmowania danych niezbędnych do zameldowania i wymeldowania oraz prowadzenia ewidencji ludności i ewidencji wydanych i unieważnionych dowodów osobistych ( Dz. U. z 2012r. , poz. 1475)
Cechy formularza:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.