ZPPdGwW-JST Zgoda na przyjęcie pełnomocnictwa do głosowania w wyborach do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast
Opis: ZPPdGwW-JST Zgoda na przyjęcie pełnomocnictwa do głosowania w wyborach do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast
Pełnomocnictwa do głosowania może udzielić wyborca o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Wniosek należy złożyć nie później niż do 9 dnia przed dniem wyborów. Pełnomocnikiem może być osoba, która jest wpisana do rejestru wyborców w tej samej gminie. Prawo do pełnomocnictwa może zostać cofnięte poprzez złożenie oświadczenia woli prezydentowi miasta najpóźniej na 2 dni przed dniem wyborów lub doręczenia go właściwej odwodowej komisji wyborczej w dniu głosowania.
Pełnomocnictwo można przyjąć tylko od jednej osoby. Powinno być sporządzone na obszarze gminy w miejscu zamieszkania lub innym miejscu na terenie gminy.
Pełnomocnictwo wygasa w chwili:
- śmierci lub utraty prawa wybierania przez udzielającego pełnomocnictwa,
- wcześniejszego głosowania osobistego przez osobę udzielającą pełnomocnictwa do głosowania.
Wymagane dokumenty:
- wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa,
- pisemna zgoda osoby, która wyraziła zgodę na przyjęcie pełnomocnictwa,
- kopia aktualnego orzeczenia organu orzekającego o ustaleniu stopnia niepełnosprawności,
- kopia zaświadczenia o prawie do głosowania wydanego osobie, która wyraziła zgodę na przyjęcie pełnomocnictwa.
Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 ze. zm.).
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 lipca 2011 r. w sprawie sporządzenia aktu pełnomocnictwa do głosowania w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, do Parlamentu Europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej, do organów stanowiących jednostki samorządu terytorialnego oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. (Dz. U. Nr 157, poz. 936 ).
Cechy formularza:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.