D-N (archiwalny) Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dotycząca nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (Warszawa)
Opis: D-N (archiwalny) Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dotycząca nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (Warszawa)
W związku ze zmianą systemu naliczania opłat za śmieci, która weszła od kwietnia 2021 r., właściciele nieruchomości są zobowiązani do złożenia nowej deklaracji.
Taki obowiązek mają np. osoby fizyczne w przypadku budynków jednorodzinnych, a także osoby sprawujące zarząd nieruchomością wspólną, m.in. zarządy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Pamiętaj! Właściciele mieszkań w budynkach wielolokalowych nie składają osobiście deklaracji. Szczegóły wkrótce.
Do 31 marca 2021 r. obowiązywały terminy i zasady związane z opłatą ryczałtową.
- Opłaty należy dokonywać do 28. dnia każdego miesiąca. Pobierz informację o numerach kont, na które należy wnosić opłaty z tytułu gospodarowania odpadami.
- Jeżeli dla danej nieruchomości deklaracja składana jest po raz pierwszy, to należy złożyć ją w terminie 14 dni od dnia zamieszkania pierwszego mieszkańca na danej nieruchomości lub powstania na niej odpadów komunalnych.
Do którego urzędu dzielnicy złożyć deklarację?
Deklarację składa się do Urzędu Dzielnicy właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedziby właściciela nieruchomości. Jeśli miejsce zamieszkania albo siedziby właściciela nieruchomości znajduje się poza granicami m.st. Warszawy, deklarację składa się do Urzędu Dzielnicy, w której znajduje się dana nieruchomość. Natomiast w przypadku posiadania więcej niż jednej nieruchomości, deklarację składa się w Urzędzie Dzielnicy właściwym ze względu na położenie jednej spośród tych nieruchomości lub jej części. W przypadku domków letniskowych lub innych budynków rekreacyjno-wypoczynkowych, deklarację należy złożyć do Urzędu Dzielnicy właściwego ze względu na położenie tej nieruchomości.
Jak złożyć deklarację drogą pocztową?
Wydrukuj deklarację – formularze dostępne są poniżej Wypełnij ją i podpisz Wyślij drogą pocztową do właściwego Urzędu Dzielnicy Data nadania listu jest uznawana jako data złożenia deklaracji. Dokumenty podpisują upoważnione do tego osoby lub zarządcy, dysponujący odpowiednim pełnomocnictwem. Deklarację składa się do Urzędu Dzielnicy właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedziby właściciela nieruchomości. Jeśli miejsce zamieszkania albo siedziby właściciela nieruchomości znajduje się poza granicami m.st. Warszawy, deklarację składa się do Urzędu Dzielnicy, w której znajduje się dana nieruchomość. Natomiast w przypadku posiadania więcej niż jednej nieruchomości, deklarację składa się w Urzędzie Dzielnicy właściwym ze względu na położenie jednej spośród tych nieruchomości lub jej części. W przypadku domków letniskowych lub innych budynków rekreacyjno-wypoczynkowych, deklarację należy złożyć do Urzędu Dzielnicy właściwego ze względu na położenie tej nieruchomości.
Podstawa prawna:
Załączniki do formularza:
- ZA (archiwalny) Załącznik do deklaracji - Informacje o danych współwłaścicieli
- ZB (archiwalny) Załącznik do deklaracji - Informacje o danych wspólników spółki cywilnej
- ZC (archiwalny) Załącznik do deklaracji - Informacje o danych wspólników spółki nieposiadającej osobowości prawnej
- ZD (archiwalny) Załącznik do deklaracji - Informacja o dodatkowych adresach nieruchomości albo numerach obrębu i numerach działek ewidencyjnych nieujętych w deklaracji
Cechy formularza:
Formularze archiwalne:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.