DzP-zal Dziennik praktyk - załącznik
Opis: DzP-zal Dziennik praktyk - załącznik
Formularz stanowi załącznik do Dziennika praktyk. Załącznik należy wypełniać w przypadku, gdy zabraknie miejca na formularzu głównym.
Wypełniony dziennik praktyk studenckich, zawodowych lub szkolnych jest podstawą wystawienia zaświadczenia o odbyciu praktyk. Zaświadczenie nie posiada ustawowego wzoru i nie jest regulowane standardami ustawowymi. Stąd właśnie obowiązek kontroli wewnętrznych przepisów statuujących działania jednostki, a szczególnie monitorowania, czy dana jednostka nie stosuje własnego dziennika praktyk lub wzoru zaświadczenia. W ich braku zastosowanie znajduje każdy dopuszczalny druk, wskazujący jednak pewny minimalny standard informacyjny dla odbywającego praktykę oraz dla otrzymujących zaświadczenie organu, uczelni czy podmiotu.
Zaświadczenie powinno wskazywać, ile godzin lub dni trwała praktyka, na jakich stanowiskach się ją odbywało oraz jakie były obowiązki praktykanta. Ponadto podawać powinna dane opiekuna praktyk, który powinien zaświadczenie podpisać, podobnie jak i osoba upoważniona w podmiocie do wystawiania takich zaświadczeń. Dopuszczalne jest podpisywanie dziennika i zaświadczenia jednorazowo, na ostatniej stronie jak i przy każdej odbytej czynności – dniu czy wpisie.
W przypadku osób zarejestrowanych jako bezrobotne istnieje możliwość skierowania osoby na płatne praktyki lub staż, organizowane przez Urząd Pracy.
Odpłatność praktyk lub zwrot poniesionych kosztów należy każdorazowo uzgadniać z podmiotem wysyłającym lub organizującym. Z samej zasady jednak praktyka jest czynnością nieodpłatną, natomiast dopiero staż zawodowy lub praktyka absolwencka z reguły podlega określonej odpłatności.
Podstawa prawna:
Cechy formularza:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.