WoZASO (archiwalny) Wniosek o zwrot akcyzy od samochodu osobowego
Opis: WoZASO (archiwalny) Wniosek o zwrot akcyzy od samochodu osobowego
W celu uzyskania zwrotu podatku akcyzowego z tytułu dostawy wewnątrzwspólnotowej w ramach państw UE lub eksportu samochodu osobowego poza UE należy złożyć Wniosek o zwrot akcyzy od samochodu osobowego.
Wniosek mogą złożyć osóby fizyczne i podmioty prowadzące działalność gospodarczą, które spełniają łącznie wszystkie poniższe warunki:
• nabyły prawo rozporządzania samochodem osobowym jako właściciel,
• dokonały dostawy wewnątrzwspólnotowej albo eksportu lub w ich imieniu ta dostawa albo eksport są realizowane,
• samochód osobowy nie był zarejestrowany wcześniej na terytorium kraju, zgodnie
z przepisami o ruchu drogowym,
• od samochodu osobowego została zapłacona akcyza na terytorium kraju.
Do wniosku należy dołączyć oryginały dokumentów potwierdzających zapłatę akcyzy i dokonanie dostawy wewnątrzwspólnotowej albo eksportu.
Na złożenie wniosku wraz z dokumentami masz rok od momentu dokonania dostawy wewnątrzwspólnotowej lub eksportu. Po tym okresie zwrot nie przysługuje.
Organami podatkowymi właściwymi w sprawie zwrotu akcyzy są naczelnik urzędu celnego i dyrektor izby celnej, u których dokonano rozliczenia i zapłaty akcyzy z tytułu ostatniej czynności podlegającej opodatkowaniu dotyczącej tego samochodu.
Podstawa prawna:
Nr 108 poz. 626 ze zm.);
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24 lutego.2009 r. w sprawie zwrotu akcyzy od samochodu osobowego ( Dz. U. z 2009 r. Nr 32, poz. 246 ).
Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 lutego 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwrotu akcyzy od samochodu osobowego (Dz.U. 2017 poz. 332).
Cechy formularza:
Formularze archiwalne:
Podobne z kategorii:
Najnowsze druki:
Grupa formularzy:
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.